úterý 12. března 2013

Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (arabsky: مرسى علم) je město v jihovýchodním Egyptě, ležící na pobřeží Rudého moře. Dříve malá rybářská vesnička je dnes jednou nejnavštěvovanějších turistických destinací v celé zemi. Za svůj rozkvět vděčí mezinárodnímu letišti, které zde bylo otevřeno v roce 2001.


PodnebíPrůměrná teplota během zimních měsíců (říjen až březen) se pohybuje od 18 do 35 stupňů Celsia, během letních (duben až září) od 20 do 45 stupňů. Teplota moře se celoročně udržuje mezi 22 až 29 stupni Celsia.


Poloha
Marsa Alam se nachází 250 km jižně od Hurghady v blízkosti Obratníku Raka, v místě, kde se Arabská poušť setkává s Rudým mořem. Moře je v těchto lokalitách bohaté na podmořský život. Při pobřeží i na otevřeném moři se zde nachází velké množství korálových útesů, které do města lákají mnoho turistů a potápěčů. V této lokalitě se vyskytují delfíni, žraloci kladivouni a dugongové. Silné povětrnostní podmínky, které v této lokalitě panují, jsou ideální pro milovníky windsurfingu. V blízkosti Marsa Alam jsou k vidění také smaragdové doly či chrám Sethiho I. v Khanaisu.

Zdroj: WikipediaMapa Google


Zvětšit mapu

Video

JAKnaLetenky.cz