čtvrtek 14. července 2011

TUNISKO: Situace je stabilizovaná a turistické cesty jsou bezpečné


(Sdělení MZV 08.07.2011) Ministerstvo zahraničních věcí ČR informuje občany, že bezpečnostní situace v Tunisku je, s výjimkou oblastí, které hraničí se sousední Libyí, plně stabilizovaná. V zemi nadále platí výjimečný stav, zákaz nočního vycházení v oblasti velkého Tunisu však byl zrušen. Hromadné turistické cesty směřující do přímořských letovisek a rovněž jednorázové výlety do turisticky navštěvovaných míst, které jsou organizovány cestovními kancelářemi či ubytovacími zařízeními, jsou bezpečné.

MZV ČR doporučuje při cestách sledovat politickou a bezpečnostní situaci v zemi a dodržovat omezení ze strany tuniských orgánů. Upozorňujeme, že v hlavním městě Tunisu je třeba dbát zvýšené ostražitosti v blízkosti vládních budov a prezidentského paláce. Pád předchozího policejního režimu se odrazil také ve zvýšeném riziku drobné kriminality v hlavním městě a v omezené míře i v turistických letoviscích v rozsahu, který nevybočuje z evropských standardů.

Vzhledem k pokračujícím nepokojům v Libyi MZV nedoporučuje cesty do oblastí sousedících s Libyí ve vzdálenosti 40 km od hranic.Monastir - počasí Tunisko, zájezdy
Při individuální turistice do vnitrozemí doporučujeme situaci podrobněji monitorovat a respektovat omezení tuniských orgánů.

Při cestách do Tuniska MZV ČR doporučuje zaregistrovat se do databáze dobrovolné registrace občanů ČR cestujících do zahraničí (DROZD) na adrese http://drozd.mzv.cz.


Archiv blogu

JAKnaLetenky.cz