středa 22. června 2011

TUNISKO: Doporučení k cestám z 16.6.2011

Ministerstvo zahraničních věcí ČR informuje, že bezpečnostní situace v Tunisku je stabilizovaná. MZV ČR doporučuje sledovat politickou a bezpečnostní situaci v zemi, zejména pak omezení ze strany tuniských orgánů. V zemi stále platí výjimečný stav. Zákaz nočního vycházení v oblasti velkého Tunisu byl zrušen.Monastir
V případě cestování po zemi, nejlépe ve skupině, je třeba dbát zvýšené opatrnosti, vyhýbat se shromážděním a demonstracím a dbát pokynů pořádkových služeb a delegátů CK. Ojediněle může docházet ke spontánním demonstracím. Při návštěvě hlavního města se doporučuje dbát zvýšené ostražitosti v blízkosti vládních budov a prezidentského paláce, tedy v oblasti starého města a Kasbahu, Avenue Bourguiba a Kartága.

MZV ČR upozorňuje na zvýšené riziko drobné kriminality v turistických letoviscích, zejména na kapesní krádeže. Doporučujeme proto uzamknout všechny osobní doklady a cennosti v bezpečnostních přihrádkách ubytovacího zařízení a mít při sobě pouze kopii cestovního dokladu, pojištění a kontakty na delegáta CK, ubytovací zařízení a velvyslanectví ČR v Tunisu. V případě krádeže nebo nehody zaviněné druhou osobou je nezbytné přivolat policii a vyžádat si písemný záznam o události, nejlépe ve francouzském či anglickém jazyce.

Při cestách do Tuniska MZV ČR doporučuje zaregistrovat se do databáze dobrovolné registrace občanů ČR cestujících do zahraničí (DROZD) na adrese http://drozd.mzv.cz.


Bezpečnost v souvislosti s nepokoji v Libyi:

Vzhledem k silným nepokojům v sousední Libyi MZV nedoporučuje cestovat do příhraničních oblastí s Libyí ve vzdálenosti 40 km od hranic. V uplynulém období došlo k několika incidentům, kdy na tuniské území dopadly rakety libyjské armády, naposledy dne 14. června 2011. Mezi Tuniskem a Libyí jsou otevřeny dva pozemní přechody - Ras Jdir a Dhiba, kterými denně prochází několik tisíc uprchlíků. Uprchlické tábory se nacházejí v blízkosti obou hraničních přechodů. Události na hranicích však dosud neměly dopad na bezpečnostní situaci v turistických letoviscích.

Zdroj: MZV 16.06.2011

Archiv blogu

JAKnaLetenky.cz